Select Page

Skruzdėles yra socialiniai vabzdžiai, gyvenantys žemėje daugiau nei 90 milijonų metų. Taip pat šiuo metu pasaulyje yra rasta daugiau nei 13 000 rūšių. Jų, kaip ir daugelio gyvų organizmų, pagrindinis tikslas – užtikrinti savo kolonijos išlikimą bei augimą. Tikime, jog ne kartą esate stebėję šių vabzdžių gyvenimą gamtoje, matėte animacinius filmus ir pan. O pamenate jausmą, kai pamatote skruzdėlių būrį, žygiuojantį virtuviniu stalu?.. O ar esate susimąsčiusi (-tęs) dėl ko skruzdėles nori tapti Jūsų neprašytais svečiais ar gyventojais?

Pirmoji priežastis – atrado potencialų maisto šaltinį. Dažniausiai skruzdėlių mitybą sudaro vabzdžiai, sėklos, grybai ir gėlių nektaras. Kadangi skruzdėlės yra visaėdės, dėl to nuolat ieško maisto ir mūsų karalystėje. Tai gali būti bet kas, nuo trupinių ant grindų, palikto pyrago ant stalo ar neuždengtos šiukšlių dėžės.

Antroji priežastis – vanduo. Kaip ir žmonėms, taip ir skruzdėms vandens reikia, kad išgyventų. Jei Jūsų namuose yra bent menkiausias vandens šaltinis, toks kaip tekantys vamzdžiai, vis lašantis kriauklės kranas ar kitos drėgnos kambario vietos. Tiesą sakant, joms vandens reikia, kad sudrėkintų maistą ir jį lengviau suvalgytų.

Trečioji priežastis – saugumas. Kai kurios skruzdėlių rūšys ieško erdvės jų kolonijai uždarose patalpose, nes bėga nuo joms ekstremalių oro sąlygų. Tokiu atveju šie vamzdžiai atras visus mažiausius įėjimo taškus – mažus plyšius duryse, languose ar sienose.

Jei šiems vamzdžiams pavyko rasti reikiamą maisto, vandens šaltinį ar puikią vietą gyvenimui, jos stengsis nustatytą maršrutą pa(si)žymėti savo feromonais. Tokiu būdu apie atradimą sužino kiti kolonijos gyventojai. O mums tai reiškia galimą skruzdžių invaziją į namus.

Kad apsisaugotumėte nuo skruzdžių antplūdžio, mūsų parduotuvėse siūlome įsigyti miltelius TARIN (100 g), kurie skirti skruzdėms ir tarakonams naikinti*. Telieka miltelius paberti ant betoninių, medinių ar kitų lygių paviršių (stiklas, plytelės, kt.). Užtenka 1 g – 2,5 g priemonės 1 m² vidinės patalpos plotui.

Dėl ko būtina nuo šių vamzdžių saugoti savo ramybės oazę?

Pirma, skruzdės yra žinomos kaip maisto ieškotojos ir kontroliuotojos. Jų įsiveržimas į virtuvę gali padidinti maisto užteršimo ir infekcijos riziką. Jos gali pernešti bakterijas, patogenus ir kenkėjus, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai ir gerovei. Pavyzdžiui, jos gali sugadinti jūsų maistą, paliekant nešvarumo ženklus ir nepageidaujamus ingredientus.

Antra, nors šie vamzdžiai yra vos 2-2,5 milimetro, tačiau dažnas jų judėjimas gali susilpninti namų konstrukcijas ir infrastruktūrą, sunaikina minkštus paviršius (pvz., medį ar izoliaciją) ilguoju laikotarpiu. Prisiminkime, kad karalienė per vieną dieną gali padėti apie 1 200 kiaušinėlių.

Trečia, poveikis mūsų psichologinei būklei. Tas jausmas, kai susiduriame su skruzdėmis mūsų namuose, pripažinkime, nemalonus bei keliantis nerimą, stresą ir diskomfortą.

Dėl šių priežasčių užtikrinkime namų švarą, o jei susidursite su šiais vamzdžiais, atvykite į mūsų vaistines Šiauliuose, Kelmėje, Pagėgiuose ir Kuršėnuose ir leiskite mūsų darbuotojams rasti geriausią sprendimą Jūsų iššūkiui.

*Negali būtų naudojamas augalams ir augaliniams produktams apsaugoti.

ĮSPĖJIMAS: Biocidinius produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.